"Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır."
Mustafa Kemal ATATÜRK
Mersinde yapılan 'Okullararası Puanlı Atletizm Türkiye Grup Birinciliği' sona erdi. Okulumuz 11-D öğrencisi Melisa KALE 200 m. yarışmasında birinci olarak 28/29 Mart 2018 'de Bursa'da yapılacak olan TÜRKİYE finaline katılmaya hak kazandı.
 
Mersin il'i genelinde yapılan puanlı atletizm yarışmasında ferdi olarak genç kızlar kategorisinde katılan okulumuz 11- D öğrencisi Melisa Kale 200 ve 400 m. yarışların'da il birincisi, genç erkekler kategorisinde katılan okulumuz 9-B öğrencisi Tuncay ÇOBAN uzun atlama ve 200 m.yarışların'da il ikincisi olmuştur. Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. (ÖZLEM OKULLARI)

Yabancı Dil : İngilizce - Almanca

Öğrencilerimiz yabancı dil ile anaokulunda tanışır. Konuşma ve günlük hayatta başlayan İngilizce ve Almanca dil eğitimleri, şarkılar ve drama etkinlikleriyle; yabancı dil kullanma becerileri günden güne artar.

Görsel Sanatlar

İlkokul ve ortaokulda yapılan görsel sanatlar dersinin amacı, güzel sanatların yaşamdaki yerini ve önemini yaşatarak kavratmak, onların düşünmelerini, soru sormalarını sağlayarak, doğa ve insan değerlerinin farkında olabilen çalışmalarla sanatsal yaratma olgusunu gerçekleştirmektir.

Müzik Dersi

Öğrencilerimiz müzik öğretmeni eşliğinde yaratıcılıklarını ortaya koyarlar. ORFF tekniği ile uygulanan müzik dersleri ve etkinlikler öğrencilerin gelişimlerini olumlu yönde etkiler.

Robotik Kodlama

Kısacası bir robotun yapacağı işlerin bilgisayar ortamında kodlanmasına "Robotik Kodlama" denir. Neredeyse tüm mühendislik alanlarını ve problem çözme süreçlerini kapsayan bu uygulama ile öğrenciler bilimi ve teknolojiyi severek keşfeder.

Çocuk Yogası

Ders içerisinde oyun ve hikâyelerin yer alması çocuklarımızın kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.

Jimnastik

Jimnastik derslerinde denge, koordinasyon ve jimnastik temel hareketleri gibi çalışmalar yapılır ve spordan önce vücut esnetme ve ısınma egzersizlerinin önemi üzerinde durulur.