"Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder."
Mustafa Kemal ATATÜRK
"Bir destandır Çanakkale!" Akif'in yükselen sesiyle:
"Ey şehit oğlu şehit,isteme benden makber!
Sana ağuşunu açmış duruyor peygamber."
dizelerinden yola çıkarak oluk oluk kanların döküldüğü ve binlerce şehidin verildiği Çanakkale'yi sadece anlatmakla yetinmedik.Özlem Okulları olarak 103 yıl önce yaşanan bir zaferi "Mehmetçiğin Öyküsü" adlı gösterimizle gözler önüne sermeye çalıştık.Bir kez daha anladık, her yer geçilir lakin Çanakkale geçilmez!
Bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan sayın Emniyet Müdürü Ali Kemal ARDA'ya , Sayın Milli Eğitim Müdürü Şerafettin ÇİFTÇİ'ye ve değerli misafirlerimize bizleri onurlandırdıkları için şükranlarımızı sunuyoruz.

Yabancı Dil : İngilizce - Almanca

Öğrencilerimiz yabancı dil ile anaokulunda tanışır. Konuşma ve günlük hayatta başlayan İngilizce ve Almanca dil eğitimleri, şarkılar ve drama etkinlikleriyle; yabancı dil kullanma becerileri günden güne artar.

Görsel Sanatlar

İlkokul ve ortaokulda yapılan görsel sanatlar dersinin amacı, güzel sanatların yaşamdaki yerini ve önemini yaşatarak kavratmak, onların düşünmelerini, soru sormalarını sağlayarak, doğa ve insan değerlerinin farkında olabilen çalışmalarla sanatsal yaratma olgusunu gerçekleştirmektir.

Müzik Dersi

Öğrencilerimiz müzik öğretmeni eşliğinde yaratıcılıklarını ortaya koyarlar. ORFF tekniği ile uygulanan müzik dersleri ve etkinlikler öğrencilerin gelişimlerini olumlu yönde etkiler.

Robotik Kodlama

Kısacası bir robotun yapacağı işlerin bilgisayar ortamında kodlanmasına "Robotik Kodlama" denir. Neredeyse tüm mühendislik alanlarını ve problem çözme süreçlerini kapsayan bu uygulama ile öğrenciler bilimi ve teknolojiyi severek keşfeder.

Çocuk Yogası

Ders içerisinde oyun ve hikâyelerin yer alması çocuklarımızın kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.

Jimnastik

Jimnastik derslerinde denge, koordinasyon ve jimnastik temel hareketleri gibi çalışmalar yapılır ve spordan önce vücut esnetme ve ısınma egzersizlerinin önemi üzerinde durulur.