"Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Hakkımızda

Gösterim: 4856

Kurumumuz 2002 yılında “Özlem Dersaneleri” adı altında 13 yıl (2015 yılına kadar) eğitime hizmet verdikten sonra 1 Eylül 2015 yılında çıkarılan “Dersanelerin Kapatılması Kanunu” ile 2015-2016 eğitim-öğretim yılında “Özlem Lisesi” adı altında yoluna devam etmiştir.

2017-2018 eğitim-öğretim döneminde de bünyesine anaokulu,ilkokul ve ortaokulu da eklerken, kurum adımız “Özlem Okulları” olarak değiştirilmiştir.

Anasınıfından üniversiteye giden yolda yaşam boyu eğitim veren okulumuzda; uyguladığımız uluslararası eğitim anlayışıyla bilgiye ulaşmayı bilen, teknolojiyi araç olarak kullanan, kendini sürekli geliştiren ve en önemlisi iletişim kurabilen "Dünya Vatandaşı" gençler yetiştiriyoruz.

Değerli veliler sevgili öğrenciler,

Onların hayattan kopmadan yetiştiklerinin göstergesi, akademik başarılarının yanı sıra spor, müzik, sanat alanlarında da gösterdikleri başarılardır.

Eğitim sektöründe yarım asra yaklaşan bir kurum olarak, kurulduğumuz günden bugüne, gelişimi ve değişimi kendimize ilke edindik.

Öğrencilerimize kişisel potansiyellerini ve yeteneklerini sonuna kadar kullanmalarına olanak sağlayan bir eğitim ve öğretimi çağdaş bir altyapıyla evrensel standartlarda yürümenin, yetiştirdiğimiz öğrencilerin ulusal ve uluslar- arası alanlarda gösterdikleri başarıların ve bölgemizde örnek gösterilen kurumlar arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ulusal ve evrensel değerleri kucaklayan, ülkemizin yüzünü aydınlık ufuklara çeviren, başarılı gençler yetiştirmeye siz- lerle birlikte devam edeceğiz.

Ümit KAYIR - Özlem Okulları Kurucu Müdürü

Yabancı Dil : İngilizce - Almanca

Öğrencilerimiz yabancı dil ile anaokulunda tanışır. Konuşma ve günlük hayatta başlayan İngilizce ve Almanca dil eğitimleri, şarkılar ve drama etkinlikleriyle; yabancı dil kullanma becerileri günden güne artar.

Görsel Sanatlar

İlkokul ve ortaokulda yapılan görsel sanatlar dersinin amacı, güzel sanatların yaşamdaki yerini ve önemini yaşatarak kavratmak, onların düşünmelerini, soru sormalarını sağlayarak, doğa ve insan değerlerinin farkında olabilen çalışmalarla sanatsal yaratma olgusunu gerçekleştirmektir.

Müzik Dersi

Öğrencilerimiz müzik öğretmeni eşliğinde yaratıcılıklarını ortaya koyarlar. ORFF tekniği ile uygulanan müzik dersleri ve etkinlikler öğrencilerin gelişimlerini olumlu yönde etkiler.

Robotik Kodlama

Kısacası bir robotun yapacağı işlerin bilgisayar ortamında kodlanmasına "Robotik Kodlama" denir. Neredeyse tüm mühendislik alanlarını ve problem çözme süreçlerini kapsayan bu uygulama ile öğrenciler bilimi ve teknolojiyi severek keşfeder.

Çocuk Yogası

Ders içerisinde oyun ve hikâyelerin yer alması çocuklarımızın kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.

Jimnastik

Jimnastik derslerinde denge, koordinasyon ve jimnastik temel hareketleri gibi çalışmalar yapılır ve spordan önce vücut esnetme ve ısınma egzersizlerinin önemi üzerinde durulur.